Praca

Przy lotnisku powstanie nowe centrum dystrybucyjne

W Jasionce koło Rzeszowa, w sąsiedztwie lotniska powstanie centrum dystrybucyjne (o nazwie Panattoni Park Rzeszów) na 39 tys. m2. Zbuduje je firma Panattoni. Pierwszy etap inwestycji (czyli 28 tys. m2) ma się zakończyć jesienią bieżącego, czyli 2015 roku.

Atrakcyjność województwa podkarpackiego wzrosła wraz z rozwojem autostrady A4. "Jako deweloper mocno dopingujemy i wspieramy tę część Polski poprzez realizację zupełnie nowego projektu - Panattoni Park Rzeszów. Region ten wraz z rozwojem autostrady A4 przybliżył się 'czasowo' do Niemiec co sprawia, że zainteresowanie tą lokalizacją powinno rosnąć w szybkim tempie, a my jesteśmy na to przygotowani" - powiedział partner zarządzający Panattoni Europe Robert Dobrzycki, cytowany w komunikacie.

Obiekt, który powstanie przy lotnisku w Jasionce składać się będzie z 2 hal magazynowych klasy A liczących łącznie ok. 39 tys. m2 powierzchni. Wybór tej lokalizacji nie jest przypadkowy, a argumentami "za" były:
- sąsiedztwo Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tzw. Doliny Lotniczej,
- bliskość autostrady A4 i drogi S19,
- sąsiedztwo międzynarodowego portu lotniczego w Jasionce oraz terminala kolejowego.

Firma Panattoni na Podkarpaciu zrealizowała już budowę hali o charakterze produkcyjnym dla firmy Zelmer (obecnie koncern Bosch Siemens) oraz fabrykę dla firmy Pilkington Automotive Polska w Sandomierzy, która aktualnie rozbudowywana jest o kolejne 21 tys. m2.

Panattoni Park Rzeszów, Jasionka

POLECAMY

piwnica logo          grota logo2                    Rzeszów portal news                    Mieszkanie w Rzeszowie do wynajęcia